Únikovka v krabičke – Drakulov hrad

Od Escape Žilina

Dnes Vám napíšeme o trochu iných únikovkách na ako ste u nás zvyknutí (o ktorých píšeme napríklad tu alebo tu) a to konkrétne o únikovke zabalenej do balíčka kariet s témou Drakulov hrad od Albi. Často k nám prídu hráči práve takýchto stolných únikových hier aby si vyskúšali aj skutočný escape room a musíme ich pochváliť, že si vedú veľmi dobre. Preto sme sa rozhodli okúsiť práve takúto hru aj my.

Obsah krabičky

V malej krabičke sa ukrývalo 64 kariet s úlohami, jedna znepokojivá kniha a jeden veľmi zaujímavý príbeh, ktorého sa stanete súčasťou a rozhodujete o tom ako sa skončí. Priznáme sa, boli som trocha skeptickí, ako nás pár kariet môže vtiahnuť do deja, keď sedíme v pohodlí domova. Už po prvej úlohe sme boli tam, kde táto hra chcela – na ceste do Transylvánie, na pozvanie grófa Vlada D.

Spolu s Dominikou sme sa postupne prelúskali jednotlivými úlohami. Tie nás prekvapili svojou rôznorodosťou, čo niekedy chýba aj skutočným únikovkám. Niektoré nás potrápili viac, iné menej a boli príjemne vyvážené.

obsah únikovej hry v krabičke Drakulov hrad
Obsah balíčka

Našli sme tu veľa podobností s klasickými escape roomami. Čas pri nich beží rýchlo ako voda – ani sme sa nenazdali a pomaly dve hodinky boli fuč. Viete sa tu nielen spoločne výborne zabaviť ale aj poškriepiť, aké by malo byť správne riešenie – to je na druhej strane karty takže ešte pred otočením sa musíte na jednom riešení zhodnúť. Podobne ako v skutočnom escape roome aj túto hru keď prejdete a prelúskate sa cez všetky úlohy, nemá zmysel ju prechádzať znova. Super je to, že pri hraní túto únikovku nijako neznehodnotíte a tak ju viete posunúť kamarátom či rodine.

Hodnotenie

obsah únikovej hry v krabičke Drakulov hrad
Úniková hra v krabičke Drakulov hrad od Albi

Hru hodnotíme veľmi pozitívne. Za zlomok ceny bežnej roomky sa tu nachádza veľa zaujímavých úloh, ktoré Vás vytrhnú z každodenných starostí a prinútia Vás rozmýšľať štýlom out of box, čo využijete aj v skutočných únikových miestnostiach. Dobre sa zabavíte s partnerom či kamarátmi. Určite to nie je posledná kartová únikovka, ktorú sme si vyskúšali. Bude to príjemné spestrenie dlhých zimných večerov.

Túto aj iné zaujímavé únikovky nájdete na eshop.albi.sk