Kam za únikovkami 2. – Pražský špeciál

Od Escape Žilina

Presne po roku a pár dňoch sme sa dokopali k pokračovaniu nášho seriálu článkov Kam s únikovkami (diel 1.). Tento raz sme dali dokopy únikové hry v Prahe, kde už máme čo to odohraté. Únikovky v českej metropole máme radi, pretože sú na vysokej úrovni a nie je tu jazyková bariéra. V tomto článku Vám priblížime 4 únikové hry.

Trezor – Tajomstvo Jacka Danielsa (Padlock)

Fotografia po prejdení escape room - Trezor Jacka Danielsa od spoločnosti Padlock v Prahe
Fotografia po prejdení únikovky - Trezor Jacka Danielsa od Padlock v Prahe

Podľa dvoch rebríčkov, ktoré hodnotia svetové únikové hry je Trezor – Tajomstvo Jacka Danielsa najlepšia v Česku, a preto sme ho nemohli vynechať pri našom májovom výlete do Prahy.

Vydáte sa tu po stopách trezoru Jacka Danielsa, úspešného podnikateľa, milovníka žien a rešpektovaného gentlemana. Podľa legendy nie je jasné, či sejf ukrýva aj niečo viac ako len peniaze. Čo však jasné je – Jack Daniels kvôli nemu zomrel a je dôležité ho nájsť skôr ako padne do nesprávnych rúk.

Už od vstupu do roomky, ak sa to vôbec dá takto nazvať, sme boli očarení priestorom (časť z neho je na fotke 🙂 ). Úlohy prispôsobené téme, niektoré potrápili viac, niektoré menej a navyše časť z nich mala edukatívny charakter.

Podľa nás nie je nutné písať, že tu všetko bolo premakané do najmenších detailov. Niektoré detaily boli až príliš autentické. Napríklad zhnité jablko, ale vôbec to nevadilo, práve naopak, človeka to ešte viac vtiahlo do deja. Viac nebudeme prezrádzať, možno len to, že po úspešnom zvládnutí celej únikovej hry na Vás čaká tekuté prekvapenie. Škoda, že túto hru sme si nechali na koniec nášho výletu a po nej Dávid musel šoférovať.

Naše vysoké očakávania táto roomka splnila a ešte ich aj prekročila, niet divu, že sa umiestnila tak vysoko vo svetových rebríčkoch.

Odkaz na hru

Escape bar (Escape the room)

Fotografia po prejdení escape room - Escape bar od spoločnosti Escape the room v Prahe
Fotografia po prejdení únikovky - Escape bar od Escape the room v Prahe

Na túto únikovku sme dostali tip od tímu unikáčov Zvolensk hneď potom, čo sme zverejnili fotky z nášho Kšeftu v Double D. Napriek tomu, že je tento bar podobný s tým naším, podobnosť je čisto náhodná.

Zarezervujte si stôl a možno sa dozviete niečo, čo by ste nečakali. David Behr, známy biznismen, podnikateľ roku a jeden z najväčších českých mecenášov, okrem iného založil nadáciu, ktorá sa zameriava na pomoc v najťažších životných situáciách. V Escape bare Davida všetci dobre poznajú. Nenechajte sa zmiasť, tento bar ma s typickým barom len jedno spoločné – Ťažko sa z neho odchádza.

Profesorka literatúry by začiatok charakterizovala ako in medias res a bolo to super. S niečím takým sme sa stretli prvýkrát a možno, aj preto nám táto únikovka utkvela v pamäti. Je to jedna z najstarších pražských únikoviek, ale napriek tomu na výbornej úrovni s peknými úlohami a nečakanými zvratmi, ktoré sa len tak hocikde nevidia. Určite odporúčame si v tomto bare urobiť zastávku.

Odkaz na hru

Fun fact: Majitelia pochádzajú zo Slovenska.

Čachtická pani (Exit room)

Fotografia po prejdení escape room - Čachtická pani od spoločnosti Exit room Prague
Fotografia po prejdení únikovky - Čachtická pani od Exit room Prague

Hoci príbeh o Alžbete Báthoryovej pochádza zo Slovenska, výborne sa ho chytili v Prahe a vytvorili peknú únikovú hru. Našou úlohou bolo odhaliť pravdu o vine či nevine najznámejšej masovej vrahyni Uhorských dejín.

Túto hru si budeme určite pamätať ani nie tak kvôli dobrému prevedeniu a hernej stránke, ale hlavne kvôli skvelému game masterovi. Ten bol vyslovene famózny, neskutočne nás vtiahol do deja svojským prejavom a použitím starej češtiny sme mali pocit, že cestujeme v čase. On tou únikovkou doslova žil, čo nám po hre aj dokázal skvelými znalosťami o uhorskej grófke.

Samotná hra bola lineárna a príjemná. Úlohy primerane prispôsobené dobe, kedy sa príbeh odohrával a neraz nás potrápili. Primerané dobe bolo aj podávanie nápoved, nakoľko v 17. storočí nemali ani vysielačky ani monitory. Teší nás, že sme potrebovali len 2 nápovedy.

Odkaz na hru

Opus Magnum (The Chamber)

Fotografia po prejdení escape room - Opus Magnum od spoločnosti The Chamber v Prahe
Fotografia po prejdení únikovky - Opus Magnum od The Chamber v Prahe

Keďže sme od tejto spoločnosti čo to odohrali v Ostrave, nevynechali sme ich únikovku ani v Prahe. Hra Opus Magnum, je jedna z dvoch nie hororových, ktoré prevádzkujú v Prahe, a nakoľko sa hororovým vyhýbame bola to jasná voľba.

Táto hra kombinovala fenomén kameňa mudrcov a cestovania v čase. Dokonalé prostredie Vás úplne vtiahne do deja, kde ako tím investigatívnych dobrodruhov máte za úlohu získať tajomstvo celoživotnej práce významného českého vedca. Koniec príbehu si tu tvoríte sami, ale viac nebudeme prezrádzať. Nám sa túto únikovku podarilo zdolať bez nápovedy a v dobrom čase. O pekné úlohy a prekvapivé momenty tu nebola núdza.

Ak ste boli v Tajomnej pracovni od The Chamber v Ostrave, tak je to čiastočne kópia tejto roomky. Niektoré úlohy sú si podobné ale je tu aj dostatok nových úloh. 

Odkaz na hru

V Prahe máme ešte odohraté:

  • Nautilus (Minmaze)
  • Alchymistovú komnatu (Minmaze)
  • Enigma (Minmaze)
  • Profesorova pracovňa(Escape the room)
  • Nástrahy Moriartyho fantóma (Questerland)

K týmto hrám sa v budúcnosti možno ešte vrátime. Pri výbere a zorientovanie sa medzi pražskými únikovkami Vám určite pomôže stránka solveprague.cz a ako bonus tam nájdete zľavové kupóny, ktoré vám ušetria zopár kačiek 😊

Pevne veríme, že sme Vás navnadili na ďalšie úniky a ak ste navnadení až príliš a nechce sa Vám cestovať do Prahy, môžete si prísť zahrať naše únikové hry v Žiline. Stačí kliknúť a vybrať si svoje dobrodružstvo.