5 dôvodov prečo hrávať únikové hry

Od Escape Žilina

Nikto nemôže poprieť, že hranie únikových hier alebo inak povedané escape roomov je zábavné. Sú tu aj dôvody, kvôli ktorým je hranie únikových hier omnoho užitočnejšie. Nižšie Vám uvádzame 5 dôvodov prečo je dobré hrávať escape roomy. 

1. Zlepšuje logické myslenie

Riešenie hádaniek, úloh, núti pracovať na vyšší výkon ako bežne. Nie všetky hádanky sú však logické, niekedy je potrebné nájsť iné riešenie, upustiť uzdu fantázie jednoducho myslieť mimo „škatuľu“ .

2. Cvičí všímavosť

Unikovky sú postavené na brutálnej všímavosti. Často aj zdanlivý detail môže mať dôležitý vplyv na riešenie úloh prípadne na ďalší posun v hre.

3. Zlepšuje komunikáciu

Vyriešenie niektorých hádaniek vyžaduje tímovú spoluprácu. Pri nej je efektívna komunikácia kľúčom k úspechu. Súvisí to trochu aj s predchádzajúcim bodom. Každý z tímu si všimne niečo iné a je dôležité aby si hráči o jednotlivých detailoch dali vedieť. V lepších únikovkách sú dokonca úlohy, na ktorých vyriešenie sú potrební minimálne dvaja hráči.

4. Posilňuje vzťahy

Počas hry ste približne jednu hodinu zavretí s vašou rodinou alebo kamarátmi v malom priestore. Po hre zase s úsmevom rozoberáte jednotlivé situácie. To všetko zlepšuje medziľudské vzťahy.

5. Zmierňujú stres

Procesy, ktoré uvoľňujú dopamín do vášho mozgu a pomáhajú zlepšovať náladu, robia zázraky aj pri odbúravaní stresu. Únikové miestnosti sú skvelým spôsobom ako uniknúť zo všetkého na hodinu, a niekedy aj na dlhšie.

Bonus: Dobre sa zabavíte

V neposlednom rade si užijete kopec zábavy. Ak je escape room dobrý, téma vás vtiahne do deja, a pri lúštení hádaniek zabudnete na okolitý svet. Skvelý pocit aký získate a zažijete pri úspešnom zvládnutí hry je ťažko opísať. Po odohraní viacerých escaperoomov začnete hľadať väčšinou sofistikovanejšie a komplikovanejšie riešenia a pritom zabudnete napríklad zapnúť počítač alebo otvoriť šuflík. Na takýchto zážitkoch sa dobre budete smiať aj dlho po odohraní únikovky 😊  

Ako vidíte, escape roomy sú naozaj užitočné a nehovoríme to preto lebo máme únikovku. Ak chcete využiť niektoré z vyššie uvedených prínosov, vytvorte tím z dvoch až piatich členov a rezervujte si svoju hru. Urobiť tak môžete na telefonicky, využitím nášho kontaktného formulára alebo napísať nám náš facebook

DM,