5 rád pre hráčov escape roomov

Od Escape Žilina

V minulom článku sme ti písali o tom, prečo je dobré hrať únikové hry. V tomto článku sme spísali 5 základných rád, na ktoré by si so svojím tímom nemal zabúdať počas hrania únikových hier. Ak začínaš hrať únikovky tak pevne veríme, že ti tieto rady pomôžu. Ak už si skúsený hráč, tak si aspoň zopakuješ čo už dobre vieš. Veď ako sa hovorí: „Opakovanie matkou múdrosti“.

1. Všímaj si všetko!

Brutálna všímavosť je dôležitá pre každého hráča únikových hier. Prvá vec, ktorú musíš urobiť v každej únikovke je dôsledne všetko prezrieť, až potom začať hrať. Ak ti povedali, že nikam nemusíš liezť, neznamená to, že na strope nemôže byť nič napísané. Všetko si dôkladne popozeraj. Kde sú zámky a typ zámku (písmenkové, číslicové, znakové, na koľko znakov).

2. Prehľadaj všetko!

V niektorých únikovkách sa pekne vyhrali so skrývaním rôznych predmetov či kľúčov. Keď píšeme prehľadaj všetko, tak tým myslíme naozaj všetko. Spomeň si na to, kde tvoja babka skrývala kľúče od domu, alebo kde si skrýval svoje tajomstvá a  možno ti to pomôže. Nezabudni otvoriť zásuvky a skriňu, ak nebudú zamknuté. Prehľadaj vrecká v oblečení, topánky…

3. Detaily, detaily a ešte raz detaily!

„Hmm, toto je trošku inak ako by malo byť. Tu je niečo navyše. Tu niečo chýba…“ Kámo, tu si v únikovej miestnosti. Keď je tu niečo inak ako by to malo byť, je tu niečo navyše, alebo tu niečo chýba, tak to zvyčajne nie je len tak. Skús hľadať logické vodítka, prepojenia a snáď na niečo prídeš.

Uznávam, občas sú aj v únikovkach predmety len na navodenie atmosféry či pomotanie hráča  a s hrou nesúvisia.  😊

4. Mysli nahlas!

Možno riešenie, ktoré ti napadlo je podľa teba hlúpe, ale tvoj spoluhráč to môže vidieť inak, a v konečnom dôsledku spojením vašich nápadov vylúštite úlohu. Ty si si mohol všimnúť niečo čo si nevšimol nikto iný z tvojho tímu. Komunikácia medzi hráčmi je preto veľmi dôležitá.

5. Bav sa!

Hlavný dôvod prečo všetci chodíme do únikových miestností je zábava. To, že ti niečo nenapadlo, a potreboval si k tomu nápovedu (pre ortodoxných slovenčinárov – pomôcku) nie je hanba. Každý z nás rozmýšľa inak. V tom je to pekné a často zábavné.

Dúfame, že tieto rady pomôžu tebe a tvojmu tímu byť viac v kľude a viac si užiť únikové hry. Ak by si rád pridal niečo zo svojich skúsenosti, prípadne zábavnú príhodu napíš nám tu alebo na náš facebook

Zaveď tieto rady do svojho hrania! Zarezervuj si našu únikovku deň dopredu a ušetri.  

DM