Kam za únikovkami 1.

Od Escape Žilina

Často sa nás pýtate kam vyraziť za dobrou únikovkou a tak som si povedali, že ti o tých, ktoré stoja za to postupne budeme písať. Zvyknem hovorievať, že Orava je pútnické miesto pre hráčov únikových hier. Nie je to len tým, že ich tu nájdete neúrekom (Námestovo -3, Dolný Kubín – 3, Trstená – 1, Tvrdošín – 1,), ale aj ich výborná herná stránka a prevedenie je dôvod prečo si tam urobiť výlet. Poďme pekne od začiatku.  S Dominikou sme si vybrali 2, ktoré ti dnes priblížime.

Rodinné tajomstvo – Námestovo – Escapeplan.sk

Zážitok sa tu začína už samotným privítaním. Ľubo, ktorý za celým Escapeplan.sk stojí, je zapálený do toho čo robí a je to na ňom vidieť. So svojím tímom má už prejdených niekoľko stoviek hier prevažne v zahraničí (naposledy to bolo okolo 550 hier).

V príbehu sa stávaš jedným z tímu lovcov záhad. Prichádzaš do mysteriózneho starého domu, opradenom legendami.  Tvojou úlohou je odhalenie dobre stráženého tajomstva. Tím, ktorý sa o to pokúšal pred tebou, bez stopy zmizol… Snáď ten tvoj bude úspešnejší 🙂

Dominika a Dávid, majitelia Escape Game Žilina, po prejdení únikovej hry Rodinné tajomstvá v Escapeplan.sk v Námestove
Fotografia po prejdení únikovky - Rodinné tajomstva

Prague mission: Impossible – Námestovo – Escapeplan.sk

U Ľuba ešte ostaneme, lebo to stojí za to. Okrem vyššie spomínaného Rodinného tajomstva, tu nájdete ešte 2 roomky – Čarodejnice a Prague mission: Impossible. O Čarodejniciach si niečo povieme nabudúce. Prague mission: Impossible je Ľubov zatiaľ najnovší počin v Námestove. Ak ste milovníci nových technológii tak si prídete na svoje. Zámočky tu budete hľadať márne.

V tejto únikovke sa vyberieš so svojím tímom po stopách svojho najlepšieho kamaráta, ktorý zmizol a nikto nevie kam. Ostalo len kopec otáznikov…

Dominika a Dávid, majitelia Escape Game Žilina, po prejdení únikovej hry Prague mission: Impossible v Escapeplan.sk v Námestove
Fotografia po prejdení únikovej hry Prague mission: Impossible

Obe únikovky maximálne odporúčame, lebo sú premyslené od začiatku až do konca. Musíme uznať, že aj nám dali poriadne zabrať. Všetko ale malo svoju logiku a úlohy boli veľmi zaujímavé. 

Praktické rady:

Parkovanie: najbližšie parkovanie je pri cintoríne na Hviezdoslavovej ulici, odtiaľ je to peši cca 100 metrov,

Ak si chcete urobiť dlhší výlet a navštíviť aj ďalšie únikové hry, prípadne vykúpať sa v Oravskej priehrade či navštíviť ďalšie atrakcie odporúčame si dopredu rezervovať ubytko.

Radi sa inšpirujeme aj od teba. Ak si bol v dobrej únikovke napíš nám o nej. Minule sme si takto urobili výlet do Prahy a určite o tom v ďalšej časti napíšeme.