Detektívka: Dráma v zrkadle

Od Escape Žilina

Netrvalo dlho a po zdolaní stolovej únikovky Draculov hrad sme sa rozhodli odohrať ďalšiu, a to konkrétne – Detektívka: Dráma v zrkadle. Tak ako nás naposledy nadchol Draculov hrad, tak musíme povedať, že toto bolo niečo! Bolo to niečo celkom iné ako stolové únikové hry, ktoré sme doposiaľ hrali. Ak máte radi detektívky, Sherlocka Holmesa a podobné žánre, tak tu si jednoznačne prídete na svoje! Možno práve preto nás táto hra skutočne oslovila. Chvíľami sme si prišli ako Sherlock Holmes a Dr. Watson.

Poznáte ten pocit keď pozeráte/čítate nejakú detektívku a počas deja premýšľate nad jednotlivými detailami, predpokladáte kto môže byť „ten podozrivý“ a napätie neustále stúpa? Tak pri tejto hre ste dokonca priamo súčasťou deja – ste niečo ako vyšetrovatelia, a vďaka vášmu úsudku vyhodnocujete rôzne dôkazy jednotlivo a následne spoločne. Pozor! Tu je veľmi dôležité aby ste si naozaj premysleli čo je podľa vás dôležité a čo nie, pretože napriek tomu, že s ďalšími spoluhráčmi riešite prípad spoločne, spočiatku každý sám za seba vyhodnocujete jednotlivé kartičky (dôkazy), ktoré buď zahadzujete alebo vyložíte ako dôležitý dôkaz, ktorý pomôže prispieť k vyriešeniu prípadu. 

 

obsah únikovej hry Detektívka: Dráma v zrkadle
Stolná úniková hra Detektívka: Dráma v zrkadle

Príbeh bol skutočne nápaditý, úplne nás vtiahol a mozgové závity počas vyšetrovania pracovali na plné obrátky. Na jednej strane sme to brali naozaj vážne, ako keby sme vyšetrovali skutočne nejaký prípad. Na strane druhej sme sa aj veľakrát nasmiali nad tým čo všetko nám napadlo. Kreativite sa tu medze naozaj nekladú.

Obsah krabičky

Hra obsahuje 55 kartičiek, a nakoľko pri hre nedôjde k ich poškodeniu, tak sa všetky dajú následne použiť opätovne pri ďalšej hre – v zmysle, že hru niekomu posuniete. Inštrukcie v hre sú jasné a zrozumiteľné.

Hodnotenie

obsah únikovej hry Detektívka: Dráma v zrkadle
Úniková hra v krabičke Detektívka: Dráma v zrkadle

Veľká výhoda je, že pri vyvrcholení hry,  kedy máte vyložené karty a diskutujete spoločne o možných záveroch každý hráč má možnosť vybrať si z niekoľkých alternatív, ktoré sa mohli stať. Nemusíte sa striktne dohodnúť pokiaľ to každý vidíte inak (aj nám sa to stalo), že záver je taký či onaký. 

Popravde toto je typ únikovky, ktorý nás naozaj dostal a už teraz sa nevieme dočkať kedy sa pustíme opäť do ďalšieho vyšetrovania. Dominika a Dávid sa hlásia do služby!

Túto aj iné zaujímavé únikovky nájdete na eshop.albi.sk